DİSNEY RÜYASI:DİSNEY’S SEQUOİA LODGE DİSNEYLAND PARİS

Paris Disneyland’ın arazisinde bulunan yapay gölün kıyısına kurulmuş yedi adet Disney otelinden biri Disney’s Sequoia Lodge. Otel eski sık bir ormanın içinde kurulmuş. Yeşilliği beni mest etti.
Disneyland’a 10 dakikalık bir yürüyüş sonucunda göl kıyısından da gidilebiliyor. Yürüyerek gidilirse doğrudan Disney Village’in içine giriliyor. Disney Village restoran ve mağazaların bulunduğu dış kısım. Biz Mart ayında havanın oldukça soğuk olması sebebiyle lobinin önünden yarım saatte bir kalkan ve gece yarısına kadar sefer yapan shuttle’lar ile gidip gelmeyi tercih ettik. Shuttle Disneyland’ın hemen dışındaki otobüs duraklarından yolcu alıp indiriyor.

IMG_8500 copya
Disneyland Paris göl kıyısı

Otel dekorasyonu ahşap ağırlıklı. Bir dağ oteli havasında. Mis gibi orman kokusu var. Odaların dekorasyonu vasat. Temizlik orta karar. Ancak oda da pek vakit geçirilmediği düşünülünce bence idare edilebilir bir durum.

Personel nazik ve yardımsever. Oldukça büyük kaydıraklı bir kapalı havuzu var. Ancak biz fırsat bulup faydalanamadık. Kahvaltı da bizim damak tadımıza uygun pek birşey yok ama aç da kalmadık. İki ayrı kahvaltı salonu olmasına rağmen, sabah saatlerinde kapıların dışına taşan bir kuyruk oluyor. Erken kalkmakta fayda var.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s