GÜRAL PREMİER TEKİROVA

Bu tatil köyüne ilk girdiğimde izlenimim olumsuzdu çünkü oteli biraz çorak bulmuştum. Zira hayalim fıstık çamlarının gölgesinde bir tatil köyünde konaklamaktı. Ancak bu ilk olumsuz izlenimim aynı akşam tamamen değişti. Giriş yaptığımız günün akşamında otel havuz başında düzenlenen gala yemeği beni çok etkiledi. Yüzlerce yuvarlak masa ve büyük bir sahne hiç üşenmeden havuz başına getirilmişti ve gece boyunca canlı müzik eşliğinde uzak doğu ve Meksika mutfağı dahil birçok lezzeti tatma imkanı bulduk. Ertesi gece de çocuklar için onlarca şişme oyuncak ve aktivite içeren bir çocuk kasabası kurulunca şaşkınlığım iyice arttı. Ben şimdiye değin bu gibi sürpriz aktiviteleri sadece Hillside Beach Club’da görmüş olduğum için bu aktiviteler memnuniyetimi kazandı.  Özellikle akşam şovlarını  tatil köyünün kendi animasyon ekibi ile değil de dışarıdan getirdikleri profesyonel ekiplerle gerçekleştirmeleri cazip geldi. İlüzyon şovlarından tutun, dans ve ışık gösterilerine, Anadolu Ateşi grubuna kadar pek çok çeşitlilikte şov var. Haftanın her günü yeni bir program oluyor. Panayır yerinde kurulan October Fest festivali de oldukça keyifliydi.

IMG_6585.JPG

Yemekler de diğer hizmetler gibi son derece kaliteli ve lezzetli. Bilhassa pastanede yediğim mamülleri ve movenpick dondurmalarını çok sevdim. 2019 yılı ekim ayında tesise yeniden gittiğimizde yemek kalitesinde biraz düşüş olduğunu biraz üzülerek gördüm. Yemeklerde lezzet eksikliği olduğu gibi biraz da tasarrufa yönelinmiş olduğunu hissettik. Özellikle Uzakdoğu mutfağındaki alacarte yemeğimiz hayal kırıklığıydı. Alacarte restaurantların ücretli olduğunu da söylemeliyim.

Güral Premier Tekirova 200.00 m2 arazi içine kurulmuş büyük bir tatil köyü. Tüm odalar bahçe içinde ikişer, üçer katlı binalarda bulunuyor. Tüm binalar Türk mimarisine uygun olarak inşa edilmiş. Odalar temiz, geniş ve konforlu. Tesisin büyük bir alana yayılmış olması nedeniyle bir yerden bir yere yürürken yorulabiliyorsunuz. Bunun için tesiste shuttle hizmeti var. Misafirleri belli noktalara taşıyor.

Tesisin büyük bir çarşısı var. Mağazalar genellikle -tesisin çoğunluğunu oluşturan- Rus misafirlere hitap ediyor. Tesiste 6D sinema salonu, Haribo, çiçekçi, kuaför, zıplama parkuru gibi ücretli bölümler de var.

IMG_6596

Havuzlar büyük ve temiz. Plajlar kum ve çakıl karışımı. Deniz berrak ve masmavi. Plajda da çocuk parkları olması bizi çok rahatlattı. Şezlonglar geniş ve konforlu. Aquapark ayrı bir dünya. Küçük çocuklar için ayrı bir aquapark, hatta bebekler için oyun havuzları ve kum plajı var. Yetişkinler ve büyük çocuklar için botlarla kayılan birkaç tane dev kaydırak var. Dışarıdan para verip de girdiğimiz pek çok örneğinden daha büyük ve eğlenceli.

bahar 2014 122 copya

Çocuk Klübünün gerek bahçesi gerekse binası oldukça büyük ve kapsamlı. Diğer otellerde ekstra para vererek girdiğimiz kaydıraklı oyun tüneli burada ücretsiz. Sadece personel biraz ilgisiz ve acemi. Bu sebeple çocukları içeride yalnız bırakamadım.

IMG_6593

Buna karşın diğer personel  iyiniyetli ve çok kibardı.  Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu tesis Antalya’da gidebileceğim üç-beş en iyi tesisten biri.

Reklam

GÜRAL PREMİER TEKİROVA” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s