PALOMA CLUB SULTAN ÖZDERE

Ne zamandır görmeyi istiyordum Paloma Club Sultan Özdere‘yi. Erken rezervasyon indirimi ile Aralık ayında rezervasyon yaptırıp Ağustos 2015’te yanımıza 12 yaşındaki yeğenimi de alıp üç çocuklu bir aile olarak gittik. Onlar çok eğlendi, biz ise çok yorulduk. Öncelikle tesisin konumu itibarıyla yürümekten ve merdiven inip çıkmaktan çok yorulduk. Tesis büyük bir araziye yayılmış ve kayaların üzerine kurulmuş. Üşenmeyip saydık, sahilden odamıza çıkmak için 85 merdiven çıkmak gerekiyordu. Bu basamakları her gün en az üç kere çıktığımız düşünüldüğünde niye bu tatilde kilo almadığımı anlayabiliyorum.  Biz zar zor da olsa bu zorlu parkuru atlattık ama yaşlılar, hamileler ve küçük çocuklular da düşünüldüğünde otelin belli noktalarına lift yapılmasının zorunlu olduğunu düşünüyorum.

Bunun dışında oğlumun ve yeğenimin ısrarları sonucu defalarca aquapark’taki kaydıraklardan kaymak zorunda kaldık ki, bu da bizim iflahımızı kesti! Aquapark öyle laf olsun diye konulmuş bir iki kaydıraktan ibaret değil. Gerçek bir aquapark. Küçük çocuklar için de mini aquapark var. Bizimkiler beş gün boyunca kaymaktan sıkılmadılar. Kids club büyük ve gayet donanımlı. Bilgisayar dahil çocukların sevebilecekleri her tür donanıma sahip. Kidsclub’da dört Fransızca konuşan personel bulunmasına rağmen, sadece bir Türk personel mevcut. Fransızca konuşan kidsclub görevlileri tek kelime Türkçe bilmedikleri ve İngilizce’yi de pek iyi konuşamadıkları için anlaşmamız mümkün olmadı. Zaten onlar da sadece Fransız çocuklarla ilgilendikleri için, bizi ‘Bibi’ lakabını taktıkları Türk bayan görevliye yönlendirdiler. Zaten tesisin ana lisanı Fransızca. Televizyondaki kanal programından tutun, uyarı levhalarına, internete kadar her yerde Fransızcayla karşılaşıyorsunuz. Bunda tesisin eski bir Fransız tatil köyü olmasının ve bizim gittiğimiz tarihte tesisin %30’unu Fransız misafirlerin oluşturmasının büyük payı var sanırım.

Kids club’un önünde eğlenceli çocuk havuzları ve bir de mini lunapark var ki bu lunapark küçük kızımın çok hoşuna gitti. Her gün yaklaşık iki saat açık kalan bu lunaparktan istediğiniz kadar faydalanabiliyorsunuz.

Tesisin biri aktivite havuzu olmak üzere iki havuzu var. Büyük havuzu deniz manzaralı. Konumu hoşuma gitti. Tesis kayalık üzerine oturmuş olmasına karşın, içinde iki kumsal barındırıyor. Üstelik tam çocukların sevecekleri türden incecik bir kumu ve hemen derinleşmeyen bir denizi var. Plajlar mavi bayraklı. Sabah saatlerinde cam gibi olan deniz öğleden sonra dalgalanıyor ve dalgalar plajları adeta dövüyor. Çok dalga olduğu zaman deniz, yosun ve bilimum çer çöpü de beraberinde getiriyor. Öğleden sonra çözümü daha ileriye kurulmuş olan platformdan denize girmekte bulduk.

IMG_9927a

Personel kibar ve iyiniyetli. Oteldeki misafir sayısına göre personel yetersiz olmasına rağmen, olağanüstü gayretle her yere yetişmeye çalışıyorlar.

Yiyecek çeşidi bol. Öğlenleri her snack barda ayrı bir menü çıkıyor. Lezzet orta karar. Yalnız çiğ sebzelerin tazeliği ve lezzeti dikkatimi çekti. Organik olarak yetiştirildiğini öğrendim. Otelde bulunduğumuz beş gün içinde bir akşam Türk gecesi, bir akşam da deniz ürünleri konseptine denk geldik. Üç tane de ücretsiz alacarte restaurant var. Tesiste kaldığınız süre zarfında bir tanesinden ücretsiz yararlanma hakkı veriyorlar.

IMG_9971a
Beach party on the sand

Club Sultan’da bazı tasarruf tedbirleri dikkatimizi çekti. Örneğin deniz havluları üç günde bir görevliler tarafından değiştiriliyor. Kahve severseniz sadece nescafe ile yetinmeniz gerekiyor. İçecekler küçük köpük bardaklarda ikram ediliyor. İnternet göstermelik. Beş gün boyunca çektiği bir nokta tespit edemedim. Odalarda ancak üç beş Türk kanalını çeken tüplü televizyonlar var. Sanırım otelin bulunduğu Özdere mevkiinde sezonun daha kısa olması, yetkilileri bu tür tedbirler almaya itmiş ancak en azından bence en elzem olan internet ağının çalışıyor olması diğer ufak tefek şeyleri görmezden geldirebilirdi.

Paloma Club Sultan‘da en sevdiğim şey , doğaya önem verilmesi oldu. Makilik olan bölgeler itinayla ağaçlandırılmış, egeye özgü bitkilerle renklendirilmiş. Her yer yemyeşil. Binaların mimarisi de bu yeşile uyum sağlamış. Keşke her tesis yeşile bu kadar önem verse…

Yazarın 2019 notu : Tesis 2018 sezonu itibarıyla Club Marvy adı altında tamamen yenilenerek ‘high class’ bir tatil köyü olarak hizmete açıldı. Umarım yeni oteli görüp, yazmak nasip olur 🙂

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s